Англия преодоля историята на Шестте нации и копае дълбоко, за да победи Уелс в Туикенхам
The Mirror | 2024-02-10 | 21:55:18

Амбицията на Англия да започне ново начало при завръщането си в Туикнхам не успя да доведе до очаквания фойерверк, но те поне имаха устойчивостта да изкопаят 16 -14 победа над Уелс.

За първи път в историята на Шестте нации на Гинес, отборът на Уорън Гатланд водеше на интервала в крепостта на големия си съперник, след като нахлу с 14-5 напред чрез дузпа и Алекс Ман докосна .

Но фаворитите отвърнаха на удара, когато Фрейзър Дингуол премина в левия ъгъл, преди Джордж Форд да се намеси, за да вкара решителната дузпа в 72-ата минута, възнаграждавайки по-полирано второ полувреме.

След като завърши на трето място на Световното първенство миналата есен, Англия видя първото си излизане в Туикенхам след възстановяването на своя отбор като възможност да се свържат отново с феновете, но този мърляв следобед беше твърде близо за комфорт.

Историята на първенството беше създадена, когато Холи Дейвидсън стана първата жена член на съдийски екип за мъжки мач – и какво биха дали домакините за нейното сигурно представяне отстрани.

Уелс трябва да стигне до условия с осмо поредно поражение от Туикенъм от 2015 г. и неспособността им да отбележат точка през второто полувреме, но въпреки резултата имаше достатъчно на показ, за ​​да насърчи Гатланд.

От момента, в който Фреди Стюард издълба през защитата на гостите в началните секунди изглеждаше, че Уелс го очаква дълъг следобед.

Само навременната намеса на Рио Дайър осуети Англия в десния ъгъл, Елиът Дейли се изчисти и удари топката, предназначена за Хенри Слейд, близо до бялата боя, просто не успя да намери целта си, докато атаката продължаваше.

И все пак въпреки цялата ранна доминация, точките се оказаха неуловими и тогава приливът се обърна, когато Оли Чесум беше изпратен в кофата за грехове за опасно влизане, преди да бъде отсъдена дузпа за Уелс.

Итън Рутс беше избран от рефера Джеймс Долман за свалянето на мача и в резултат на това му беше показан жълт картон, намалявайки Англия до 13 играчи за пет минути.

Забележително е, че домакините веднага отвърнаха на удара, когато Бен Ърл се прехвърли от основата на схватка, счупвайки четири подхвата, преди да докосне с протегната ръка.

Драматично отваряне четвърт завърши с Джордж Форд, който не успя да реализира, когато Уелс преследва удара, въпреки че флай-халфът на Англия все още не беше започнал да се изкачва.

Форд беше озадачен, че Долман намери в полза на гостите и След това Англия трябваше да се стегне за дълъг период на защита, въпреки че липсваше модерно острие, което наистина да ги затрудни.

Дейли и Слейд ритаха дълго, за да облекчат напрежението върху хората на Стив Бортуик, които се бореха за да избягат от половината си, но Уелс не можеше да бъде спрян, когато атаката им се засили на прага на полувремето.

Джош Адамс стартира хода, но ключовият момент дойде, когато брилянтният Томи Рефел взе вътрешна топка, която след това измъкна от подхвата, позволявайки на Томос Уилямс да се събере и да изпрати Алекс Ман.

Англия се появи за второто полувреме с по-голяма цел и Дейли почти премина в левия ъгъл, но скоро след това Форд изпълни дузпа.

Пропуск в защита на Дейли махна на Уелс и те почти отбелязаха, но последователни дузпи уреди домакинския отбор, като вторият осигури платформата за инженеринг на втория им опит.

След като нападателите отслабиха червената стена с носене след носене, топката беше пометена наляво, където немаркиран Дингуол успя да пресече .

И приливът се обърна, когато Мейсън Грейди беше изпратен в кофата за грехове за умишлено подмятане и накара Форд да изхвърли Англия напред за първи път, обричайки Уелс на поражение.